| IanSomerhalder a întrebat:

Fructele ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Hikari a răspuns:

Bună!
Fructele nu ingraşă.
Pa, pa.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Hikari):

Serios? Si fructoza din ele si caloriile din ele unde dispar?
Evident ca si fructele ingrasa, mai documenteaza-te

| Hikari a răspuns (pentru Cosmin86):

Fructele nu contin grasimi. In fine, fiecare cu parerea lui.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu conteaza "parerea cuiva", conteaza doar ce e demonstrat stiintific, nu mai traim in evul mediu.

Si ce daca nu au grasimi, NU doar grasimile ingrasa, si carbohidratii ingrasa, si proteinele, etc., tot ce depaseste cantitatea zilnica de calorii arse de organism.

http://www.getfit.ro/alimentatie/alimente-alimentatie/fructe.html

Uite ce a observat : "Am observat pe oamenii cu care lucrez cresteri in greutate de cateva kilograme cauzate de consumul excesiv de…pepene rosu.", si tipul ala a pregatit sute de oameni, si mai sunt o gramada ca el, cunoscuti.

"Excesul de carbohidrati duce la ingrasare, fie ca ei vin din dulciuri, fainoase, cartofi sau fructe."

Mai poti gasi o gramada de studii despre fructe.

| Karinakari99 a răspuns:

Nu,fructele nu au cum să îngraşe, nu conţin grăsimi! Conţin vitamine şi dimpotrivă, slăbesc.

| ViziuuNe a răspuns:

Am sa fiu putin direct si am sa iti raspund cat de simplu poot.
Fructele sunt singurele alimente care nu ingrasa.
Ar fii foarte sanatoos daca ai putea consuma minim un fruct pe zi.
mult norooc :X

| Miller_Brittany_1995 a răspuns:

Fructele nu au cum sa ingrase la fel si legumele

Întrebări similare