| anonim_4396 a întrebat:

Fumatori : cum scoti mirosul de tutun din gura, piele si haine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Speli gurita cu pasta de dinti sau mesetci guma mentolata ori clatesti cu listerine.
Pielea si parul se curata cu apa calda si sapun, la fel ca si hainele care miros, tot apa si detergent.

| Eduard619 a răspuns:

Din gura te speli si mesteci guma puternic mentolata.
Piele te speli
Haine le speli cu mult detergent (P.S. nu o sa poti indeparta mirosul din gura/piele 100%)

| liliana77any a răspuns:

Apa de gura o sa-ti devina prieten, hainele le trantesti la masina cum intri pe usa alta solutie n-ai.