| Bin_Husein_Ahmed_1997 a întrebat:

Cum scap de mirosul de tutun de pe unghiile de la mana cu care fumez
Am văzut ca și după ce mă spăl pe mâini tot rămâne mirosul de fum în unghi.dau funda
Aștept păreri și de la fumatori (mai ales)

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca esti fumator puti nu ai ce sa ii faci. Crezi tu ca nu iti mai miros hainele daca nu fumezi ultimele 2 ore. Un nefumator te simte imediat

| Bin_Husein_Ahmed_1997 explică (pentru suntserios):

Nu miroase mă ca dacă ar mirosi măr simți ai mei
Cică "suntserios laughing)rolling on the floor)))

| mont a răspuns:

Doar daca fumezi cu o manusa. Altfel mai e solutia unui servetel umed sau gel dezinfectant dupa ce ai fumat, scade semnificativ mirosul.

| NoName0x0 a răspuns:

Te ascunzi de cineva de vrei sa scoti mirosul din maini? Daca da, fumeaza cu mana stanga, intre degetul mic si inelar. big grin

| ladybug238 a răspuns:

Ai putea incerca cu acetona sau coji de portocale...o prietena de-a mea tinea o mostra de parfum la ea si se dadea pe maini inainte sa intre in casa de fiecare data

| Bin_Husein_Ahmed_1997 explică (pentru ladybug238):

Nu fumez ultimele 2 ore când sunt la liceu sa nu rămână mirosul de fum pe haine dar la unghi rămâne și nu am habar cu ce sa dau sa nu rămână mirosul acela