| dnzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Fumatul din Mod cu nicotina 0 dauneaza sanatatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| alex0297 a răspuns:

Salut!
Daca imi spui ce e modul ma pot interesa si iti pot raspunde.
Te referi la tigara electronica prin mod?

| dnzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru alex0297):

Modul este acea tigara electronica in care se pune lichid cu cat mai putina nicotina si care scoate o cantitate dubla de fum fata de electronica.In plus are baterie mai mare si e mai puternic

| dnzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru alex0297):

Pentru vapat, nu pentru fumat

| alex0297 a răspuns (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Am citit putin despre si se pare ca nu dauneaza sanatatii cel putin la adulti si pe termen scurt(cativa ani de fumat). In cazul in care locuiesti cu copii in casa acestia vor avea un risc dublu de a dezvolta boli imunologice(alergii, astm). Un pericol il reprezinta componenta techinica a tigarilor electronice deoarece s-a intamplat ca acestea sa explodeze. Totusi nu se stie efectul pe termen lung deoarece acestea nu se utilizeaza de foarte mult timp, si daca vaporii emanati sunt fierbinti personal cred ca exista un risc crescut de a dezvolta cancer bucal in caz de uz prelungit(cateva decenii). Dar cred ca atata timp cat esti tinar si vrei sa te distrezi poti vapa linistit, oricum nu cred ca vei folosi cateva decenii la rand si explozia dispozitivului cred ca e foarte rara daca il folosesti cum trebuie.

| alex0297 a răspuns (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Despre apa la plamani(edem pulmonar) in asociere cu vapatul am gasit informatii care ziceau ca este ceva fals, cel mai probabil e o metoda de a-i speria pe cei care vapeaza sau niste deduceri ale unor persoane. Oricum daca faci apa la plamani vei obseva ca nu poti respira, te vei lasa si va trece. In mod sigur nu iti produce un edem pulmonar care sa iti puna viata in pericol.

| dnzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru alex0297):

Eu am astm deja.Si legat de explozia bateriilor, e cam posibil.Modul are doua baterii de 2300mili amperi si daca cresc puterea la 200V s ar putea sa bubuie.Nu am incercat? dar e posibil

| alex0297 a răspuns (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Daca ai deja astm eu zic ca nu e indicat nic sa vapezi.

| Anonimul1920 a răspuns:

Faci apa la plamani. cica

| dnzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru Anonimul1920):

Asta am auzit si eu, dar vreau niste informatii vare au o baza, ceva.