| abcddcba a întrebat:

Fumez de doi ani. Am avut cand eram mic niste probleme la plamani, iar acum am ramas cu ceva pata cica care e ca o cicatrice, nu mai am nimic la plamani, sunt ok.
Atunci cand alerg foarte tare si o distanta ceva mai lunga, ma tine ceva in capul pieptului, ma apasa rau asa, tine ceva timp iar apoi se duce, dar e foarte naspa cat timp e in desfasurare. Poate fi din cauza ca am avut ce am avut sau e normal dupa 2 ani de fumat sa te tina ceva in capul pieptului la alergat mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da e normal să fie anormal dacă fumezi.

| sierra1 a răspuns:

Pune intrebarea asta in cabinet la un pneumolog

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In capul pieptului poate fi o problema cu tensiunea sau inima. Mergi la doctorul de familie care sa-ti dea o trimitere la cardiolog!