| abcddcba a întrebat:

Daca am avut cand eram mic niste probleme grave la plamani, ramand cu o pata pe plaman (un fel de cicatrice), mentioannd ca acum nu mai am nimic de niciun fel la plamani si fumez, se reintoarce problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Fumatul iti poate favoriza infectiile pulmonare. Nu stiu daca ti se reintoarce problema pentru ca nu stiu ce probleme ai avut. Daca au fost de natura infectioasa, fumatul scade imunitatea locala si esti mai predispus.

3 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Fumatul face rău si e contraindicat si persoanelor sănătoase, cu atât mai mult celor cu probleme de sănătate.

| Yuoia a răspuns:

Daca ai pata, nu poti spune ca nu mai ai nimic. Acolo e mai sensibil. Fumand, vor reveni problemele, ba poate chiar si altele. Se poate trai mai bine fara tigara decat cu ea.

| NintendoHackers a răspuns:

Incearca sa nu mai fumezi. In timp problema o sa se intoarca si e un risc sa devina chiar si mai grav. Doar pentru un motiv scrie pe cutiile de tigari "Fumatul poate sa ucida".