| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Cine stie ce pot face ca atunci cand slabesc, sa se observe? Mai ales la burta si la picioare happy Fac abdomene, si nu se observa. Si nu e ca si cand as face de putin timp. Am destul timp de cand fac 10-20-20 de abdomene in fiecare seara, uneori si in timpul zilei.
Ce as putea sa fac? Ce exercitii pentru abdomen si picioare pot sa fac, eventual o dieta sau mici trucuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| iStarry a răspuns:

Ai putea sa porti haine care te avantajeaza cauta in cataloage sau cere sfatul expertilor happy

| Liviu_2320 a răspuns:

Faci putine abdomene eu inainte feceam 10-20-30-40-50 si dupa 100 si s-a observat ca am inceput sa slabesc cam intr-o saptamana (parerea colegilor) si m-am oprit (nu am mai avut chef) si o sa ma apuc iar big grin

| 97steef a răspuns:

Trebuie sa ai un "orar"de lucru la sala, iti faci abonament pe o luna,te invata acolo ce sa faci...dar trebuie sa si mananci sanatos, ca tu daca faci sala si manaci ciocolata si grasimi, nu vei mai slabi nicioadata.

Nu sunt de ajuns 20-30 abdomene. Funda?

| 97steef a răspuns:

Si pe langa asta ( adica sa faci abdomene ) ai nevoie si de o dieta echilibrata. Ma confrunt cu aceeasi problemacrying. Poate o sa te ajute.winking. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru inceput, e bine 10-30 de abdomene, dar pe parcurs trebuie sa maresti numarul pana la 50-60, eventual putin mai multe, daca e nevoie.Este de preferat sa le faci o data la 2 zile, nu zilnic, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.Pentru rezultatea foarte bune, combina-le cu acest exercitiu abdominal: http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related (un exercitiu pentru partea inferioara a abdomenului, abdomenele fiind excelente pentru partea superioara)incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100. Fa-le tot o data la doua zile.Pentru a slabi in zona picioarelor(dar si in rest), ajuta alergatul.20-30 de minute/zi de alergare cu viteza medie vor fi suficiente.Din punct de vedere al alimentatiei,elimina pe cat posibil produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa, in special, aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Succes.