| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! De ce ma enervez asa de rapid? Adica stati sa va explic... Eu am o verisoara ce sta la mine de 2 ani(motivul facultatii si astea). Dar cateodata(mereu) incepe sa se certe cu mine fara motiv iar eu ma enervez si merg la mama mea sau in alta camera si incep sa plang( cearta inceputa de ea in care eu mereu am dreptate), totusi eu am 15 iar ea 24 de ani. Ar trebuii sa ma enervez asa de rapid? Mereu am stari dinastea si imi vine mereu sa plang. Stiu ca nu este bine pentru sanatatea mea + ca am si capacitatea si sunt foarte stresata.Am momente cand ma enerveaza asa de tare cand imi vorbeste, sta langa mine, tot ce face ma enerveaza si nu suport deloc si nu stiu de ce. Ar trebuii sa ma duc la psiholog? Ce ar trebuii sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ParadiseCaroline a răspuns:

Nu este nimic in neregula cu tine.E vorba ca ti s-a invadat spatiul personal si ti ai creat un sistem de apărare. Fara sa te superi esti si la vârsta in care hormonii iti dau bătăi de cap si ar putea fi un motiv in plus.Cand simti ca incepi sa te enervezi încearcă sa te duci intr un loc ferit si sa te gandesti ca nu iti face bine deloc stresul
.Vb cu verisoara ta si încearcă sa fi mai deschisa.

1 răspuns:
| Robi1444 a răspuns:

Doar calmeaza-te. era un proverb frumos. era ceva de genu :
Cei puternici nu se enerveaza fiind cunoscut motivul celui care te enerveaza.
Normal ca are dreptate mereu cand este mai mare. Esti slaba. te enervezi din orice. Incearca sa ignori totul ce nu este pe placul tau. Este simplu.