| ionika a întrebat:

Parintii mei se cearta tot timpul si nu mai suport mereu plang si le spun parintilor sa nu se mai certe dar ei continoua daca stie cineva ce as pute sa le spun va rog sa-mi spuneti

Răspuns Câştigător
| danutza a răspuns:

Poi discuta cu ey si spune-le ceea ce gandesti la modul cel mai serios precum ca cearta dintre ey te afecteaza ...suferi cand ii vezi cum se cearta... spune-le k ii iubesti si ca nu vrei sa ii mai vezi asa... poate le va ajunge la inima si vor intelege k suferi

27 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cheama-i pe amandoi. Spunele ca u te-ai saturat sa se tot certe si ca suferi din cauza asta. Spunele ca cearta nu ajuta la nimic si ca ar trebuie sa se inteleaga.winking
Daca ei o sa vada ca u suferi nu o sa mai faca asa.De asta poti sa fi sigura.kiss
Mult succes!big grin

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Intreaba-i daca isi dau seama cat rau iti fac cand se cearta. Intreaba-i cand sunt amandoi calmi. Spune-le ca nu le-ai cerut tu sa intemeieze o familie si sa isi asume amandoi raspunderea si sa aiba grija sa nu te mai tortureze ca ei deja au inainte batranetea dar tu ai toata viata si e pacat.

| Punky a răspuns:

Poi spune-le daca vor sa se certe sa nu o faca in fata ta k te afecteaza... poate vor inceta...si la mine era la fel...doar k au divortat din fericire...nu iti doresc sa treci prin ce am trecut eu...acum totul e bine

| Punky a răspuns:

Poi spunele daca vor sa se certe sa nu o faca in fata ta k te afecteaza....poate vor inceta...si la mn era la fel...doar k au divortat din fericire...nu iti doresc sa treci prin ce am trecut eo...acum totul e bn

| Punky a răspuns:

Poi spunele daca vor sa se certe sa nu o faca in fata ta k te afecteaza....poate vor inceta...si la mn era la fel...doar k au divortat din fericire...nu iti doresc sa treci prin ce am trecut eo...acum totul e bn

| oana_1897 a răspuns:

Normal ca toata lumea o sa-ti spuna sa vb cu ei, sa i rogi sa inceteze cu certurile si bla bla bla... dar hai sa vim realisti:ei no sa inceteze decat dupa ce se intampla o tragedie(nu ma refer la tine, spun asa in general)... tu trebuie sa fii tare si sa incerci sa le arati ca asta te afecteaza...stiu ce vorbesc ca am trecut si eu prin asta si nu am avut ce face si crede-ma ca am incercat orice mijloc. ai grija

| mariobros a răspuns:

Ionika, imi pare rau in primul rand, stiu prea bine ce simti, sentimentul neputintei e ucigator de trist. nu stiu ce le-ai putea spune, dar poate aflarea cauzelor ce determina aceste certuri ar mai aplana situatia. Cheer up!

| Deea_4962 a răspuns:

Nu pune la suflet de fiecare data cand se cearta ei, nu mai plange, pentru ca plangi degeaba.Si eu am trecut prin faze din astea dar m-am invatat si spun..."o sa se impace ei" si chiar asa e de fiecare data.
Importat e sa te iubeasca amandoi si sa aiba grija de tine.Si vorbeste cu unul dintre ei, [probabil cu mama] si spune-i ca iti este greu sa ii vezi certand si sa nu mai faca asta.

sad

| Deea_4962 a răspuns:

Si ca sa te fac sa razi putinbig grin
Un mos de 119 si nevasta de 109 ani merg la tribunal sa divorteze. Judecatorul: - Da de cati ani sunteti casatoriti? - Apoi au trecut 80, raspunde mosul Judecatorul: - Da de cati ani nu va mai intelegeti? - Pai de 50, domn judecator Judecatorul: - Si atunci ce ati asteptat pana acu'? - Sa moara copiii si sa nu sufere, raspunse mosul laughing

Poate se intampla si la tine asalaughing
big grin

| yoanna73 a răspuns:

Ionika? asa ma cheama si pe mine.ionica! esti din moldova? eu sunt din galati. pupici

| yoanna73 a răspuns:

Zi-le sa-si caute fiecare drumul lui ca nu mai merge relatia. pup

| yoanna73 a răspuns:

Imi pare rau, eu sunt in spania de 5 ani. mi-ar fi placut sa te cunosc.nu te supara ca am zis ca esti din moldova, dar doar acolo gasesti acest nume. e foarte rar intalnit. pupici

| Deny_8368 a răspuns:

Spunele k te afecteaza certurile lor...

| miha_3376 a răspuns:

Pai spune-le sa nu se mai certe de fata cu tine pentru ca te afecteaza

| ionika explică:

Dulceato eu sunt din bucuresti nu din moldova dar da-mi id si poate ne intalnim prin moldova ca am niste bunici acolo

| ionika explică:

Pai eu sunt din bucuresti dar eu sunt plecata in alta tara.in austria.si daca tot esti in spania te pot vizita chiar maine dulceato.maine vin spre spania

| ionika explică:

Dulceato daca tot da-mi idul tau de mess

| ionika explică:

Eu sunt de 15 ani in australia. dupa un an dupa ce mam nascut parintii mei au mers in australia si acolo am crescut la o vila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ionik nu stiu ce sfat ti-as putea da caci sunt in aceeasi situatie ca si tine timp de 16 ani am asistat la certuri batai nu vedeam altceva decat sange cutite bate vanatai...etc... am incercat sa vb cu frumosul si cu raul dar nu a mers i-am amenintat ca o sa plec de acs dar nu m-au crezut pana nu m-au vz cu valiza in mana.am plecat de acs dar niciodata nu i-am abandonat si nu i-am uitat, din contra i-am ajutat caci eram constienta ca exista un motiv pentru care sa ajuns in halul in care erau astea pornesc de la neajunsuri chiar si din cauza ca ai prea mult si nu le ajunge gelozii.etc. dupa un an jumate m-am intors acs si totul era schimbat nu 100% dar 70%da. singurul lucru care ti-l pot spune e sa ai mai multa grija de tine si nu lasa lucrurilr rele sa te afecteze vb cu ei spune-le ceia ce simnti ceia ce gandesti dar niciodata sa nu-i abandonezi caci sunt parintii tai si oricum ar fi buni sau rai sunt ai tai te-au facut te-au crescut si sunt sigura ca te iubesc chiar dc ei nu se inteleg si nu iti vor raul.cand se cearta sa nu intervii niciodata caci nu stii ce se poate intampla incearca sa stai cat mai departe sa nu auzi nimic. altceva nu stiu ce ti-as putea spune. ai grija de tine.PAULA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu aceeasi situatie ma puteti ajuta?
si parintii mei sacearta si nu i-as putea vedea divortati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ionika... si eu sunt in aceeasi situatie. si cateodata imi doresc sa mor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia idd meu de mas si...mai vb.:georgi1064

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine ii fix acelasi caz ca si la tine, parintii mei aproape tot timpul se cearta, poti sa incerci sa vorbesti cu ei, sa le lamuresti ca deacum esti satula de tot asta si nu mai poti auzi atatea certuri, eu am incercat sa vorbesc de mai multe ori mai ales cu tata dar din pacate nu prea a ajutat((((

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfsf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu trec prin asemenea clipe si sincer cred ca am ajuns la capatul puterilor.nu mai pot.simt ca viata ma pedepseste pentru ceva...nu mai pot.

| Adriana_2214 a răspuns:

Poi ai putea cauta o ocazie cand sunt amandoi calmi si sa ai grija cum pui problema. Spune-le ca nu mai suporti sa vezi pe altii cum au familii fericite si totul e ok... explica-le ca te afecteaza si nu vrei sa gandesti ca ei se vor despartii findca amandoi te-au facut acum ai nevoi de amandoi alaturi... spune-le ca trebuie sa aleaga intre tine si orgoliul lor... explica-le ce ai pe suflet...cu calm...

| niko_6751 a răspuns:

Poi eu te as sfatui sa le spui ca te simti prost cand vezi ca ei se cearta...big grin.altceva numaistiu...