| IonutSony a întrebat:

FUNDA.De ceva timp ma confrunt cu o problema.O durere de cap usoara spre moderata durerea nu este permanenta poate sa nu apara si cu cate o saptamana,nu apare brusc ci progresiv.Este localizat aproape de tampla(stanga) si pe deasupra urechii.Nu am vomat nu imi este rau dorm normal mananc ca de obicei.Astept pareri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Durerea de cap poate fi cauza unor afectiuni severe, nu o lasa netratata ca poate duce la complicatii. Poate fi din cauza surmenajului fizic si intelectual. abuz de tutun alcool, cafea dar de obicei in hipotensiune arteriala ortostatica cefaleea are localizare frontala.Nu trata cu indiferenta cefaleea! Du-te la medic pentru investigatii.

| SexyFrumushika a răspuns:

Acelesi simtome le-am avut si eu! am 14 ani si de la 1 an jumate port ochelari de vedere! colorati, moderni si in trend! mischimb regulat, la 1-2 ani! miie mi s-a schimbat brusc starea de siprit siincepea sa ma doara campu din ce in ce mai des! erau injunghieturi! poate ai nevoie de ochelari! du-te la doctor