| Anaa939839393 a întrebat:

De trei zile mă confrunt cu o durere usoara in piept. Durerea nu este permanenta, ci doar cand inghit alimente mari. Daca inghit lichide sau alimente de mici dimensiuni, nu este mai deloc durerea. Durerea apare cand inghit alimentele, pentru 1 secunda, cam dupa ce alimentele ajung in stomac. Nu stiu daca are vreun efect, dar in ultima saptamana am fost stresata, in ideea ca in casa au inceput sa apara gandaci si nu stiu ce sa le mai fac. Ma trezesc in fiecare noapte la ora 2 si 5 si ma uit prin camera daca a venit vreun gandac. De cand au inceput sa apara, nu mai pot dormi fara lumina in camera. Cred ca si stresul mi-a creat aceasta problema, nu stiu sigur. Eu am fost diagnosticata cu boala de reflux-g., dar nu "severa", brge mai mult pe fond de stres.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Sigur ca poate avea legatura cu BRGE!
banuiesc ca ai primit un tratament de la medicul gastro-enterolog si un regim alimentar!
tine-te de acest tratament si de regim
inteleg ca fiind pe fond stres durerea va fi persistenta...