| jon22 a întrebat:

E normal daca te ridici brusc din pat sau dupa scaun sa iti bata inima un pic mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adina77 a răspuns:

Da,este normal.
De la schimbarea brusca de pozitie.
Unii ametesc cand se ridica brusc.
De aia trebuie sa ne ridicam incet.

6 răspunsuri:
| 9988 a răspuns:

Eu cred ca da deoarece faci efort, si daca faci efort atunci inima are mai multe pulsuri pe minut.

| bichon1 a răspuns:

Nu este numic ciudat e normal, pentru ca atunci cand te ridici brusc depui mai mult efort decat daca te-ai ridica normal

| Stk3r a răspuns:

Este normal.De ce? Pentru ca daca te radici din pat/de pe scaun atunci faci un mic efortlaughing. Sper ca am fost de ajutorhappy

| Babylonul a răspuns:

Ambele raspunsuri sunt bune dar este si exeptie si eu cand ma ridic brusc de pe pat,scaun, si de jos ametesc cateva secunde si imi bate inima tare si mi-a spus doctorul ca am organismul slabit adica sa ca trebuie sa iau vitamine sau sa folosesc mai multe legume laughing daca mananci sanatos si fai sport nu vei avea treaba,, sunt sportiv,, si n-am fost niciodata la spital,,laughing de ceva mai lasa o intrebare laughing

| Marian3rd a răspuns:

Nu, Nu este normal!

| Andrei_Cozmiuc_1991 a răspuns:

Nu. Sper Sa Te Ajute