| buburutza0431 a întrebat:

Funda! Mi se misca un dinte de lapte, dar problema este ca atunci cand il misc ma doare un pic.De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| acinorev a răspuns:

Te doare pentru ca se misca. Du-te la dentist sau scoateti-l cand nu mai suporti cu o ata. Ai mare grija@! Sanatate!

15 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Te doare pentru ca il atingi si-l misti. Cel mai bine ar fi sa mergi la un stomatolog sa ti-l scoata pentru ca nu este mare lucru.

| TheDarkQeen13 a răspuns:

Este normal, pentru ca trebuie sa iti cada, astepta putin pana se misca mai tare si scoate-l tu sau megi la dentist.

| buburutza0431 explică (pentru TheDarkQeen13):

Dar o alta problema ar fi ca inainte sa mi se miste mai aveam momente cand ma durea...

| AlexandraPrincess a răspuns:

Trebue sa o scoti, te doare deoarece trebuie sa cada!

| AnaLove444 a răspuns:

Este normal. Dacă se mişcă tare, trebuie să ai curaj, şi să-l scoţi singură dacă nu vrei să ajungi la dentist sau să ţi-l scoată altcineva care îl scoate mult mai tare ca tine. Când tu te gâdili nu te râzi, dar când te gâdilă alţii, râzi big grin

| buburutza0431 explică:

Mentionez ca ma durea si dinainte sa se miste...

| zurick a răspuns (pentru buburutza0431):

Sfatbig grinu-te la dentist!

| buburutza0431 explică (pentru zurick):

Am intrebat doar oamenii care ar putea stii straight face

| zurick a răspuns (pentru buburutza0431):

Nu te supara@Numai ca daca te durea si inainte ar fi mai bine sa contactezi un dentist, ca doar el stie mai multe in acest domeniu ca de aceia e dentist.

| Marus91 a răspuns:

Acel dinte o sa iti pice

| buburutza0431 explică (pentru Marus91):

Stiam si eu tongue

| TheDarkQeen13 a răspuns (pentru buburutza0431):

Doamne, atunci de ce ai mai intrebat daca stiai? laughing >>...

| buburutza0431 explică (pentru TheDarkQeen13):

Nu dar acela a raspuns dupa ce a vazut ca am dat funda si am primit multe raspunusuri happy

| LauraSpunePeFata a răspuns:

Te doare pentru ca ti se misca.

Răspuns utilizator avertizat