| Eliene a întrebat:

FUNDAAA!
Cum scapam de cearcane NATURAL?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 拉维尼亚 a răspuns:

Foloseste cuburi de gheata, va functiona cu siguranta

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare ca auzisem ceva de infuzie de albastrele sau crema cu albastrele. It should work.

| KMaddieK a răspuns:

Cu castraveti, i tai si i pui pe ochi, exact ca in poza ta de profil laughing

| Laura0 a răspuns:

Castraveti^^ sau masti pentru fata^^. fundabatting eyelashes?

| ionutzxz a răspuns:

Seara, si chiar si dimineata spala-te pe fata cu apa calda si tamponeaza-te si cu sapun. asa. apoi stai 5 minute si aplica apa rece, iar apoi ia un castravete in felie lunga si stergeti fata cu el apoi taie-l rotund si puneti-l pe fata impreuna cu o crema hidratanta, iar apoi dormi linistita si dimineata iar te speli cu apa rece.
Unge cearcanele cu un strat subtire de miere de albine, dupa care aplica peste ochi, comprese cu infuzie de albastrele, si le lasi 10-15 minute!

faci acest "tratament "in fiecare seara, timp de trei luni!

poti folosi si infuzie de musetel!

si odihneste-te mai mult! Fundabatting eyelashes

| 13524 a răspuns:

-Pentru estomparea cearcanelor, poti aplica dedesubtul ochilor comprese cu ceai de albastrele alternandu-le cu cele de musetel cald. Eficiente impotriva cearcanelor pot fi insa si compresele reci cu ceai de sunatoare. Pentru atenuarea cearcanelor, in zona de sub ochi mai pot fi aplicate si felii de castravete sau de cartof crud.

-De cate ori ai ocazia, nu ezita sa faci plimbari in aer liber intr-un usor mars fortat. Trucul este unul simplu si banal: oboseala fizica combate insomnia, inducand starea de somn, iar prin oxigenarea sangelui sunt eliminate toxinele, restabilindu-se astfel echilibrul arderilor.