| Pufulete456 a întrebat:

Ce fac sa scap de cearcane? Fundaaa, anticipat!(fara cosmetice)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fi deja adormita la ora 11.
Sa nu stai mai mult de 1-4 ore la calculator pe zi.
Sa consumi legume si fructe.
Sa nu-ti freci zona respectiva.

Daca sunt dupa o noapte pierduta poti sa iti pui niste comprese reci si aia e. Sau poti sa aplici ulei de migdale dulci, e vreo 7 lei la plafar.

Depinde si de cand le ai si ce culoare au.

8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Program de somn, alimentaţie corespunzătoare (fructe, legume), şi hidratare. De asemenea, poţi aplica deasupra pleoapelor două felii de castravete proaspăt.
Baftă!

| MihaiEdy1993 a răspuns:

Somn zilnic de minim 8 ore noaptea si asta inseamna sa te culci nu mai tarziu de ora 23.

| AlexandraPrincess a răspuns:

1.Sa dormi suficient
2.Sa bei lichide
3.Răzuiţi mărunt împreună cu sucul lor sunt deosebit de folositori în situaţia de faţă. Aplicaţi-i pe cearcăne şi lăsaţi să acţioneze 20 de minute. |big grin

| Pufulete456 explică (pentru AlexandraPrincess):

Ce sa aplic?

| AlexandraPrincess a răspuns (pentru Pufulete456):

Razuiesti castravetele impreuna cu sucul lui! Aplica pe cearcane! Se lasa 20 minute! Funda?

| tinka1 a răspuns:

Uite nu asculta prostiile care le toti le gasesc pe net si ti le zic doar pentru a primi o funda. Eu de la 12 ani aveam si am fost la medic si mi-a zis ca asa sunt unele persoane cu asa ceva ( nu toate sunt perfecte ). Deci ma dau cu concealer si totul se ascunde. Desi eu dorm destul de mult, deoarece ziua fac multa activitate si seara sunt foarte obosita. Deci foloseste concealer :*

| Pufulete456 explică (pentru tinka1):

Mersi mult big grin

| tinka1 a răspuns (pentru Pufulete456):

Pentru putin :*