| Eliene a întrebat:

FUNDAAA!
HEI TPU, Am ramas blocata cu capul intr-o parte si nu pot sa ma rasucesc si simt o durere sfasietoare! Ce sa iau sau ce sa fac?
HELP!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Cred ca suferi de torticolis. In afara de comprese care sa-ti elibereze muschii gatului, nu prea stiu ce ai putea folosi. Pe cine am intrebat, mi-a raspuns sec: "Iti trece de la sine". Stiu ca e dureros, dar incearca sa nu-l fortezi in miscare (in primul rand pentru ca te doare rau (stiu!), iar mai apoi, pentru ca ai putea prelungi perioada de vindecare).

6 răspunsuri:
| TaviSMURD a răspuns:

Moama puterea ursului e cea mai tare asa imi chinuiam colegii cand stateam la camin in facultate arde de te duci dar e foarte buna o recomand dar trebuie sa fi tare de inima sau oo si ma refer la alea de pus in tigaie (scuza-mi gluma) Asa deci cel mai probabil suferi de un blocaj muscular care se trateaza spre surprinderea multora cu un simplu sprei pe care il cumperi de la farmacie sau cu lioton gel spreyul imi scapa nuleme acum am un lapsus e acela de il folosesc si fotbalistii cand se lovesc are efect de relaxare a muschilor intrebi la farcamcie costa cam 15 lei si e cu efect imediat. Sau poti incerca si puterea ursului dar dupa inainte sa mergi la veceu sa ai grije sa te speli bine bine bine pe mana ca altfel e de rau si sa nu dai pe la ochi ca e la fel de rauwinking

| LalLyBoOmD a răspuns:

Haha, e doar un carcel! Trece cand vrea el, nu este remediu! Succes! big grin Funda!

| Aezakmi a răspuns:

Cumpara puterea ursului si gheara dracului, te dai cu puterea ursului(te incalzeste) si dupa aia te dai cu gheara dracului care are un efect racoritor, astea doua sunt perfecte combinate impreuna, scapi de orice fel de durere plus ca e relaxant, sper sa te ajute daca vrei da-mi add la skaterboy_66 si iti explic mai multe

| ragemvp a răspuns:

Ai dormit rau.ti s-au intors venele.cand aveam asa eu intorceam capu in ce parte ma doare ca sa nu mai ma doara.acu poate tu ai alt ceva dar totusi incearca.

| Adriannabruneta a răspuns:

Am patit si eu asa ceva si a fost crunt! am mers la medic pentru ca vreo 4 zile m a durut gatul ingrozitor si mi a recomandat Diclofenac gel sau orice crema din asta pentru dureri.La mine a functionat cu succes! sanatate multa!

| GheorgheTudorDragusanu a răspuns:

Din pozitia aia nu cred sa poti vedea raspunsul, dar te sfatuiesc sa iei telefonul si sa chemi un doctor, nu cred ca te poate ajuta cineva de aici in problema asta.