| Malsh a întrebat:

Mereu imi tremura mâinile, nu atât de tare încât sa nu pot tăia, manca etc. Nu am nici o problema si nici nu e deranjat aproape niciodată. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil vreo criza de spasmofilie sau o problema neurologica.
Criza de spasmofilei debuteaza din lipsa calciului si magneziului din corp.
Pe cand problema neurologica de la lipsa a doi hormoni, vitali bunei functionari a creierului.
Daca obisnuiesti sa te culci dupa miezul noptii, atunci ar trebui sa stii ca, iti privezi creierul de 2 hormoni vitali: serotonina si melatonina, care se produc numai cand dormim ci numai intre orele 10 si 2 noaptea. Lipsa acestor hormoni pe o perioada indelungata, declanseaza boli neurologice, incepand cu usoare stari de oboseala, ameteala, uneori dureri de cap, anxietate, depresie, paranoia, schitzofrenie si evident boli neurologice grav, unde sistemul nervos este afectat si incep sa-ti tremure mainile, capul, corpul samd.

Sper ca la tine este vorba de o usoara spasmofilie si nu de probleme nerologice.

| Malsh explică (pentru Violleta2022):

Am problema asta de când ma culcam pe la vreo 8 9 seara

| Violleta2022 a răspuns (pentru Malsh):

Si acum la ce ora te culci?