| Tirana_Nentori_1918 a întrebat:

FUNDITZA : Cam toate maselele au ramas cele de lapte dar nu asta este problema : am o masea cu o carie... in stadiu bine dezvoltat si se duce caria si la cea de langa? Nu sufar durerea cum pot sa o scot fara dentist? { fara pumni in gura }

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheNigga a răspuns:

Cariile se scot la dentist. Nu poti sa scoti caria singura, decat daca maseaua cariata va cadea, dar cel mai bine este sa mergi la dentist.

1 răspuns:
| Tirana_Nentori_1918 explică:

RECTIFIC CUM POT SA SCOT MASEAUA ( AM ZIS IN ENUNT CUM POT SA O SCOT DAR NU AM ZIS CA VORBEAM DE MASEA )