| PavelLarisaIonela a întrebat:

dacă ai o carie la o măsea sau dinte, caria se va trage la toți dinții si la toate măselele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Daca ai o carie inseamna (de cele mai multe ori) ca obiceiurile tale alimentare sau de igiena orala nu sunt cele mai bune. Asa ca daca nu le schimbi o sa faci carii si la celelalta masele.
Caria insa trebuie rezolvata, ca aia nu sta pe loc, o sa-ti tot "manance" din dinte pana ramai fara el...
Multa sanatate.