| vpsdavidvps a întrebat:

Genunchiul piciorului drept imi trosneste un pic cand fac genoflexiuni si ma doare putin cand ma ridic de jos atunci cand fac genoflexiuni.Este ceva grav? Multumesc! big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ancaval a răspuns:

Dacă te doare, nu mai faci și gata. Evident că nu poate nimeni să-ți zică dacă e grav, sau nu, în afară de medicul care te vede.
Ia o pauză. Posibil să-l fi forțat cu exercițile, trebuie să le faci corect.
Ți-aș spune eu ce să iei, dar nu știu dacă e corect să scriu așa ceva, aici. Mai bine pauză o vreme și o iei ușor cu exercițile + bea multe lichide (apă).