| anonim_4396 a întrebat:

Glaucomul se poate opera si cu laser? Cat tine recuperarea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| larapopa a răspuns:

Da, glaucomul se poate opera prin lasar si rezultatele sunt foarte bune, numai sa fie facuta de un specialist bun
Dupa operatie poti sa pleci acasa, aceasta operatie nu necesita internare

1 răspuns:
mihaicd
| mihaicd a răspuns:

Se pot face tratamente cu laser, care pot sa dea rezultate sau pot sa nu dea, in functie de stadiul bolii.
Daca nu da rezultate, se apeleaza la operatia normala.

Detalii pe http://www.amaoptimex.ro/index.php?q=node/19 (iti si recomand aceasta clinica).