| miaumiau a întrebat:

Guma de mestecat imi face vreun rau? Consum cam doua pachete pe saptamana...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| rolly14 a răspuns:

Nu iti face rau

| Elena0210 a răspuns:

Nu e prea buna pentru ca face rau la stomac, dar au consum cate un pachet sau chiar doua pe zi si am avut ceva probleme cu stomacul dar oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Este recomandat să mesteci gumă după masă pentru a previni tartrul, cariile și mirosurile mai puțin plăcute (usturoi, ceapă) timp de 30 de minute sau o oră maxim.
Pa, pa.

| mioara a răspuns:

Te cam doare stomacul

Janina
| Janina a răspuns:

Guma de mestecat consumata in exces are efect laxativ...scrie si pe pachet.
iar daca mesteci prea mult o guma, cateva ore devine cancerigena.

mira
| mira a răspuns:

Guma are o foarte mare cantitate de E-uri, unele daunatoare.Nu este sanatoasa, dar la moda.Afecteaza stomacul, deregleaza glandele salivare, incetineste gandirea. Oricum, nimeni nu asculta. Mira

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pai te cam doare stomacul dar in rest nu are ce sa iti facahappywinking

| yadora a răspuns:

Consuma tu atatea tablete...si pe urma fugi la chirurg...ca ai ulcer perforat...NORMAL CA O SA-TI FACA RAU. ele au in compozitia lor si E-uri ceea ce va dauna organismului.

| ybroscarie a răspuns:

2 pe saptamana:O pi nu-ti face rau in timp poate eu consum unu in 6 ore cat stau la scoala si ajung acasa mai imi iau unu deci 2 pe zi mai imi ramene dimineata 2 gume din pachetu trecut da le mananc imediat deci minim 10 pe saptamana consum de 4 ani si nu pre aam probleme da sa stii ca am fost odata la doctor si o zis ca nu mai manc guma si sa nu mai beau suc cu acid ca i rau straight face da nu-i bine sa stii un pachet pe saptamana i bine:X nici ala da na...