| Fcp_Alexandru_1981 a întrebat:

Hai noroc!
am si eu o nelamurire, m-am
barbierit doar cu lama fara spuma sau altceva si as vrea sa stiu daca ma afecteaza cu ceva, adica daca imi mai cresc firele de par la fel deoarece doresc sa imi las barba cand o sa mai imi creasca.momentan mi am luat doar firele de par de pe mustata, cioc si obraji.
multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Parul creste la fel indiferent de metoda pe care o folosesti, dar frictiunea in lipsa unui produs specific poate produce iritatii.
Numai bine!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-are importanta cu ce si cum te-ai barbierit, parul va creste la fel.

| darrio2007 a răspuns:

Te vei irita daca te barbieresti fara spuma sau pasta de ras. Pentru ca inmoaie firul de par. E posibil sa-ti creasca mai repede.