| RazvanCelMare a întrebat:

Salut!
Am si eu o intrebare.
Din greseala mi-am smuls un fir de par in barba si doresc sa stiu daca va mai creste la loc deoarece as vrea sa imi las barba. Aveam prostul obicei sa mai trag de cele cateva fire de par din barba (cioc) care mi-au crescut (17 ani) si de data asta chiar am smuls unul.
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Skarr a răspuns:

Da o să crească. De obicei când smulgi fire de par cresc inapoi dar, după ce faci asta de multe ori unele nu or sa mai crească.

| relian a răspuns (pentru Skarr):

Ce bine ar fi sa fie cum spui laughing poti sa le smulgi si de milioane de ori ca tot apar la loc, ba poti sa le dai la radacina si cu laser si deal dracu tot ies iar laughing

| Skarr a răspuns (pentru relian):

Eu așa am auzit undeva. big grin Că se distruge ceva înăuntru până la urmă și nu mai creste.

| relian a răspuns (pentru Skarr):

Ai fi auzit tu,dar stii cum e vorbe. Unia vor sa scape de par si nu pot,dau cu de toate cu laser si tot apare la loc.
Daca te referi la parul din cap ala da,ala poate dispare si singur laughing dar in rest creste mai deal naibi.
Deci cu laserul se distruge radacina,dar isi revine, se face alta la loc laughing mai documenteaza-te. Daca ar fi fost asa de simplu ar fi fost bine, dar realitatea este alta, adica ca nu prea poti distruge parul asa de usor, uneori cum am spus nu vrea nicicum sa dispara.