| AlxAlex42 a întrebat:

Acum ca am aproape 19 ani (Ii împlinesc în august) ar fi timpul să încep să îmi las barba?
De fapt stai, nu chiar barbă că nu o am completă laughing
Am mustață, muscă, cioc, acolo langă urechi doar că în dreapta am mai mult păr nu știu de ce. Am mai mult păr și pe obraji decât pe partea stânga.
Deci ce să-mi lăs?
Tot ce am deocamdată? Sau doar cioc sau doar mustață?
Sora mea zice cioc si sa ma rad în părți.
Am 177 centimetri înălțime nu stiu dacă contează. Doctorul mi-a zis că mai cresc 6-7 centimetri până la 25 de ani.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti lasa nimic, ca pe fata unui copil, care mai este si micut de statura, va arata ridicol.
De crescut in inaltime, mai poti creste pana la 20 de ani, nu 25.
Ti-a spus asa, ca sa te incurajeze sis a-ti dea sperante, dat studiile stiintifice dovedesc ca, cresterea in inaltime la baietii, se incheie la 18-20 de ani.
Nu uita: tu ai o mostenire genetica de la parinti si indiferent cat ai vrae sa cresti, ai codul lor genetic, care nu-ti permite mai mult.

| AlxAlex42 explică (pentru Violleta2022):

Atunci după părerea ta, dacă acum am 177 centimetri cât mai pot crește până la 20 de ani?

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlxAlex42):

Posibil 1-2 cm

| AlxAlex42 explică (pentru Violleta2022):

Și 179/180 tot e puțin pentru un bărbat nu?

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlxAlex42):

Da, este putin

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Lasa-ti daca-ti sta bine nu doar de dragu de a avea barba

| darrio2007 a răspuns:

Lasa-ti ce vrei. De unde sa stiu cum iti sta tie bine?

| AlxAlex42 explică (pentru darrio2007):

Am fata ovala spre rotundă

| darrio2007 a răspuns (pentru AlxAlex42):

Deci ai o fațâ comună.

| Andreeush a răspuns:

Asta trebuie să fie decizia ta ce îți lași.
Nu te lua după niște străini.