| yupiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Heeeei, acum o saptamana am fost si mi-am luat analize, sa-mi aflu grupa de sange.Maine trebuie sa fac vaccin antitetanos la scoala, este vreo problema? Pot sa il fac, sau sa mai astept? Sunt in clasa a 9-a.
Multumesc. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e absolut nici o problema, poti face vaccinul. Nu ai nici un motiv sa astepti, recoltarea a cativa mililitri de sange este complet nesemnificativa. Iar vaccinul antitetanic este unul foarte simplu de administrat, practic lipsit de reactii adverse

3 răspunsuri:
| Dreamer12345 a răspuns:

Nu trebuie sa mai astepti, e un vaccin care trebuia facut in clasa a8-a dar statu nu a avut suficienti bani, ma rog, eu l-am facut anul trecut, in a10-a, nu e nicio problema, nu e foarte dureros, te doare doar putin mana dupa, atata tot, si nu are nicio legatura cu analizele pe care le-ai facut. :*

| Cooooooooooooooooooooooooooool a răspuns:

Pt ce antitetanos?

Nu-l fa. Mai asteapta, zic eu, 1-2 luni.

| Spammer a răspuns:

Pai daca nu te-ai intepat cu nimic de fier nu are rost sa il faci...