| AncaGabriela a întrebat:

Pentru Dr. Adela Sidonia Rusu:
Buna ziua!
Am 26 de ani si sunt insarcinata in 29 de saptamani. La ultima vizita medicala atat medicul ginecolog cat si cel de familie mi-au spus (abia dupa ce am intrebat eu daca mai trebuie sa fac ceva analize) ca va trebui in luna a 7a sa fac un vaccin antitetanos si ceva analize. As dori sa stiu daca intr-adevar este necesar acest vaccin si pentru ce (nu mi s-a dat nici o explicatie desi am intrebat in ambele parti, doar mi s-a spus ca este bun) si daca prezinta vreun risc pentru bebe sau pentru mine. Ce analize ar trebui sa mai fac? Pana acum am facut un set de analize in trimestrul 1, care au iesit in regula si am luat zilnic Feretab. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat