| Pe_Viata_Anonim_1994 a întrebat:

Heeei.Stiti cum pot sa contactez un nutritionist si sa imi dea o dieta potrivita mie gratis?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Si nutritionistul ala din ce isi plateste facturile?
In plus o schema de dieta la nutritionist e personalizata si ar trebui sa te vada de mai multe ori ca sa rezolvi ceva.

| RAY a răspuns:

Dieta trebuie sa includa proteine, carbo, grasimi

| Violleta2022 a răspuns:

Gratis nu-i nimic!
Dietele gratis ti le gasesti singura pe internet sau pe la prieteni, ca nutritionistul nu face consultatii pe gratis si nici diete personalizate.

| Yurisa a răspuns:

Gratis nu iti da nimeni

| AlexCristi97 a răspuns:

Un nutritionist serios iti da dieta in functie de programul tau si preferintele tale. Nu vei gasi gratis asa ceva. Ce e gratis e myfitnesspal care te ajuta foarte usor sa iti contorizezi caloriile, solutia pentru a slabi mancand orice si astfel devii oarecum propriul tau nutritionist, pentru ca folosind aplicatia vei intelege ca un baton de ciocolata echivaleaza cu jumatate din masa de amiaz sau cu 30-40 de minute de alergat.