| Alinutaaaalina a întrebat:

Heeeii,am o intrebare serioasa! Cine a folosit ceaiul canadian tea? Chiar da rezultate, dupa cum se spune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ShizAnime a răspuns:

Mda...Dar trebuie sa faci si sport si sa nu manci nesanatos.

| comandamente a răspuns:

Buna TPU.
dupa antrabarea pe care ai lansat-o, cred ca ai probleme cu obezitatea.
se zice la o adica...ca ceaiul canadian tea ajuta la slabire! desi nu prea as crede,
nu stiu cu ce te hranesti zilnic, dar ti-as putea da niste sfaturi de reforma a sanatati, dac vei primi aceste sfaturi vei mentine un corp sanatos, iar riscul obezitati a colesterolului si etc.va fi cu un procent foarte scazut.
de exemplu: an primul rand consumul de carne animala si grasimi din carne de orice fel,au un factor foarte puternic de angrasare,pentru. ca se depun pe artere si vase de sange etc.
prajelile angrasa,painea alba,produse de patiserie,[prajiturile]dulciurile,bauturile acide,si cat mai putine chimicale,Euri, etc.
toate astea au un rol de angrasare si anbolnavire,
scuze [chiar si anticonceptionalele].

sfaturi: la micul dejun se consuma cereale si ceva gatit sanatos, la pranz ceva gatit din zarzavat-legume, si ceva branza, oua, etc.seara la micul dejun niste fructe putin ceai si atat. sa nu uiti de painea integrala,si antre mese nu ai voie sa gusti nimic.
de asemenea, postul si [rugaciunea]negru macar o data pe saptamana, si efort fizic...
dac vei face asfel zi de zi sanatatea va spori an corpul tau, chiar si a capacitatilor mintale,
dac nu vei ascula sfatul, vei avea de suferit.
succes!