| anonim_4396 a întrebat:

Hei! A fost cineva la dr. stomatolog Florin Lupu (Bacau)? As vrea sa stiu cum lucreaza avand in vedere frica mea de dentist laughing...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alexsil05 a răspuns:

Nu conteza la care dentist mergi...conteaza doar sa mergi la el prima oara, sa-ti faca un control, si sa te acomodezi cu el. Dupa ce te-ai acomodat cu dentistul, daca iti scoate un dinte, nu te gandi la durere; ganteste-te la altceva (muzica, o persoana iubita etc.). Functioneaza o sa vezi tu. Cu cat te gandesti mai mult la cum iti scoate dintii, cu atat o sa-ti fie mai frica de scos dinti.