| lanaaaaa a întrebat:

Hei, acum 4 luni am avut contact sexual neprotejat, desi nu a ejaculat in mine si eram in perioada cu fertilitate redusa de atunci sunt in panica. Ciclu am avut de atunci, dar in ultimele 2 luni mi-a intarziat 2 zile. Am facut 8 teste de sarcina din farmacie si unul de sange toate iesind negative. Credeti ca as mai putea fi gravida? Inca imi pun aceasta intrebare deoarece cred ca imi creste burtahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Teama ta s-a transformat in obsesie, pentru ca este exclusa orice sarcina!
Nu inteleg cum de nu ai ajuns inca la un medic ginecolog, o simpla consultatie de 30 de lei iti va da toate lamuririle, iar o ecografie abdominala te va convinge ca uterul tau nu adaposteste nimic din ceea ce-ti imaginezi tu!
La 4 luni de sarcina, aproape 5 chiar, modificarile din corpul oricarei femei sunt mai mult decat evidente, nu se reduc doar la o simpla balonare sau un kilogram luat din stres.

9 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu este relevanta intarzierea de 2 zile, deci nu cred ca esti insarcinata, daca ai invatat ceva din greseala de acum 4 luni!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai daca ai facut teste peste teste si o analiza de sange, crezi ca nu ar fi iesit ca esti putin insarcinata? in momentul care iti incepi viata sexuala, si organismu sufera modificari si te dezvolti..si ciclu nu mai vine regulat.
O zi frumoasa sa aihappy

| darrio2007 a răspuns:

Nu esti.In conditiile enumerate de tine.Stai linistita.

| mona a răspuns:

Nu esti gravida, imposibil sa fi, ai impresia numai ca iti creste burta, numai ca te gandesti la sarcina nu ca ar fi adevarat

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU te mai stresa DEGEABA, nu eşti însărcinată!

Faptul că menstra a "întârziat" 2 zile este NORMAL, mai ales în cazul stresului în care stai de 4 luni.
Oricum, o întârziere de până la 7 zile este acceptabilă...

Restul "impresiilor" sunt doar în imaginaţia ta.

Fi LINIŞTITĂ că NU eşti însărcinată!

Toate cele bune.

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Nu, nici vorba! exclus sa fi insarcinata!
nu te mai stresa ca te poti ingrasa si din cauza stresului! atatea teste si mai ales cel de sange nu dau gres! plus ca o intarziere de 2 zile nu inseamna nimic! multe fete patesc asa!
calmeaza-te, te darami psihic daca mai gandesti asa! happy

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Nu te mai,, juca,, cu cucul! Morcovul e prea mare.

| CoxOno a răspuns:

1.Nu mai manca asa mult sa nu ati mai creasca burta
2. Daca ai facut 8 teste de sarcina si au iesit toate negative, inseamna ca, chiar iti doresti un copil?
Daca tot insisti

| deea_9315 a răspuns:

Nu, nu esti insarcinata. E normal sa ai cateva intarzieri sau dereglari menstruala datorita schimbarilor hormonale care se produc in corpul tau dupa inceperea vietii sexuale. De asemenea stress-ul stimuleaza secretia unui hormon capabil sa intarzie ovulatia si implicit menstra. Incearca sa te linistesti si pe viitor protejeaza-te pentru a preveni sarcina si orice boala cu transmitere sexuala! Mult succes! Si fii responsabila daca tot ai decis sa faci pasul asta!