| AlexandraPiti a întrebat:

Hei am 11 ani si am 1, 30 sau 35 m si 25kg este normal? Nu par slaba par chiar grasuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Aw. Teoretic e ok... din (1.)35 - înălțimea ta dacă scazi 10 = 25 de kg. Deci cam asta e greutatea normală pentru această înălțime.
Nu greutatea e de îngrijorat cât înălțimea... Ai vreo problemă de sănătate, sau pur și simplu atât ai crescut până în mom de față? Oricum, ai abia 11 ani, până la 18 ani ai tot timpul să te mai înalți. ^^
În privința greutății nu trebuie să îți faci griji, e în concordanță cu înălțimea.

| aigi1 a răspuns:

Nu ai cum sa ai 25 de kilogramestraight face 25 de kg are varul meu de 6 anistraight face

Răspuns utilizator avertizat
| Vickyy a răspuns:

In cazul asta te sfatuiesc sa consulti un medic.

| PandaEcrazy a răspuns:

Este normal...acum depinde si de corpul tau de ex eu fac in septembrie 12 ani sipana acum am 1.53 si 46 de kg la mine in clasa se afla o fata pe nume cosmina si este la fel ca tine nu-ti face griji.si eu eram ca tine pentru ca mi se pare ca eram prea plinuta dar asta este pubertatea! love struck

| stangaionut a răspuns:

Lol la 25 de kg esti grasuta frate cati prosti pe lumea asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu inaltimea stai bine, la 1, 30 sau 1, 35 trebuie sa ai 30-35 kg. 25 kg, e cam putin pentru. varsta ta.

| JsTX000 a răspuns:

Intra aici si calculeaza http://calculator-greutate-ideala.host22.com/ ...eu am calculat pentru tine si a spus ca ar trebui sa ai cam 35 de kg

| alexooox a răspuns:

25 de kile cam putin... eu zic maxim sa ai 35