| MihaiAdrian752 a întrebat:

Hei, am 14 si o problema.
Astazi a inceput sa ma doara testiculul stang, nu foarte tare si doar atunci cand il ating.
Treaba e ca doar ma doare, nu e umflat, nu prezinta nimic, nu e mai greu, nu ma doare si partea de sus sau abdomenul doar testiculul. Si sunt prea jenat sa le spun parintilor sau sa merg la medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Quassaar a răspuns:

Puștiule, explică-i tatălui despre ce este vorba. Ei sunt cei mai buni prieteni și confidenți. Sunt singurii care te iubesc și-ți vor binele. Nu ascunde asemenea probleme de ei. Nu are de ce să-ți fie jenă, sunt probleme de sănătate cu care nu te joci. Sfaturile medicale pe care le primești aici sunt egale cu 0, sau nici măcar. Hai, discuta cu părinții tăi. ești la vârsta la care nu trebuie sa te mai jenezi de acest lucru. Succes!

1 răspuns:
| QuelQui a răspuns:

Si nu ai fost jenat sa spui lumii intregi?
Vorbeste cu tatal tau si mergi urgent la medic.