| mafiot1 a întrebat:

Salut.Am o problema si anumebig grine ieri cand eram la servici a inceput sa ma doara in partea stanga unde se afla inima, ma doare basica stanga si mi s-a umflat atat de tare testiculul stang incat era tare si mare ca o para.Aseara m-am culcat si azi dimineata s-a mai desumflat.Ce as putea avea? Posibil hernie de disc care va trebuie operata sau pot sa nu ma operez obligatoriu si sa fac tratament si ce anume tratament as putea face? Ps:Lucrez intr-un magazin Supeco gen Metro.Ps:Mai am si ameteli si ma doare capul cateodata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| gabzzz a răspuns:

Ai hernie inghinala, trebuie operat, este foarte usoara operatia si poate iti pui si o plasa, ca sa nu mai ai probleme pe viitor din cauza efortului

Răspuns utilizator avertizat
| gabzzz a răspuns (pentru mafiot1):

Nu iti va trece doar amîni toata treaba, si mie mi-a fost frica de operatie dar am trecut cu bine peste, pentru ca este foarte usor, iti recomand sa iti pui plasa la abdomen, ca sa nu ajungi din nou pe masa de operatie

| gabzzz a răspuns (pentru mafiot1):

Operatia te costa in functie de doctor 500 - 1000 roni

Răspuns utilizator avertizat
| gabzzz a răspuns (pentru mafiot1):

In 3 zile te externeaza, dar tu sa pastrezi pe tine trebuie sa te feresti sa faci efort mare si sa nu ridici greutati, ( găleti cu beton etc etc )