| DariusG6419 a întrebat:

Am 13 ani si a inceput de ieri sa ma doara testiculul stang si in zona abdominala uneori(doar daca testiculul este atins mai tare), ma doare doar daca il ating sau se atinge de ceva, imi este rusine sa le zic parintilor, dar daca nu se opreste durerea incerc cumva sa le zic pana atunci dati mi niste sfaturi. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic, poate ai varicocel, vorbeste cu mama sau cu tatal tau sa te duca la un urolog sa te vada.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce anume ai facut de te doare?
ca asa din senin nu poata sa doara... te-ai massturbat, de cate ori?

| DariusG6419 explică (pentru Violleta2022):

Stiu ca in ziua in care m-a durut am fost la fotbal si dupa la sala, posibil sa ma fii durut de la efort dar nu stiu. Nu m-am massturbat. Acum nu ma mai doare deloc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru DariusG6419):

La sala, la 13 anisori?
Este interzisa sala copilasilor atat de mici, ca blocheaza cresterea si dezvoltarea lor.

| DariusG6419 explică (pentru Violleta2022):

Am inteles, dar oare de asta m-a durut?

| Violleta2022 a răspuns (pentru DariusG6419):

Da

| DariusG6419 explică (pentru Violleta2022):

Va multumesc!

| Dragobeta a răspuns:

Primul sfat, primul lucru, ii SPUI tatei!
In seara asta. Maine mergeti la medic. Maine ca incep zilele libere si apoi se agraveaza.

| Ilovedinero a răspuns:

Stai linistit, iti vine ciclu