| Xonia a întrebat:

Hei.am fost joi la dentist.Inainte sa termine, nu stiu cu ce solutie mi-a dat la masea si pe mine a inceput sa ma usture si langa buza, pe obraz.Si cand am ajuns acasa avea o linie rosie, si era putin umflata.Vineri era tot rosie, spre negrustraight faceiar ieri sa facut parca as fi arsa acolo.Si se vede urat, iar maine ma duc la scoala.Si nici nu pot sa deschid gura bine ca ma doarecryingStie cineva cu ce sa imi dau sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Sincer, n-am mai auzit de aşa ceva O. O.
Probabil ai făcut vreo reacţie la anestezic, sau substanţele alea de curăţare.
Sfatul meu e să mergi la dentistul respectiv (nu ai nevoie de programare pentru asta), şi îi arăţi ce ţi s-a întâmplat, sigur o să ştie despre ce este vorba.
Cât despre soluţii ca să îţi treacă, chiar nu am nicio idee cu ce poţi da, chestia fiind în gură.thinking
Dar repet, mergi neapărat la dentistul respectiv, e singura soluţie.

| Raluuuuu a răspuns:

Daca-i rana -rivanol(creca o sa aiba gust naspa);[succes...'