| lacrima15 a întrebat:

Hei! am gastrita cu bacteria helicobacter pylori! Am tinut regim,am stat in spital,am luat antibiotice, ceaiuri..si nu mi-a trecut sunt de jumatate de an asa! Ce sa fac? am si reflux mare si ma deranjeaza cand mananc! Ajutati-ma va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| angel69lover a răspuns:

Scumpo, eu cred ca de la fiere, consulta un specialist! cat nmai repede, ca siu asa ii tarziu, asculta sfatul meu

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Du-te la un alt gastroenterolog. eu am avut gastrita si mi-a trecut cu ceva medicamente, regim nici nu am tinut, atata doar ca nu pot sta prea multe ore nemancata ca mi se face rau. helicobacter pylori eu stiu ca se trateaza cu antibiotic, deci repet mai consult un medic, specialist in gastroenterologie, eventual sa iti mai faca analize, poate e si alta problema acolo, reflux gastro esofagian, poate ceva cu intestinele sau chiar cu fierea.

| lacrima15 explică (pentru BiuL):

Pai cu toata jena..cand mananc imi vine inapoi mancarea! SI ma simt cu stomacul gol daca stau vreo 2 ore fara sa mananc cv! Da am reflux esofagian, mi-a facut si 3 endoscopii dinalea! cand mananc rosii sau prune sau paine ma balonez ...am fost la medic dar in zadar

| AnnaGabriela a răspuns:

Nu iti va trece. Asta nu trece ci ramane.