| Deni3729107637 a întrebat:

Hei! Am herpes și nu pot scăpa de el. Am încercat usturoi și pastă de dinți dar nu-mi trece. AJUTOR!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Acum nu găsești medicul de familie. Dar poți merge la farmacie dacă vrei un tratament eficient.

| relian a răspuns:

Normal ca nu iti trece,nici nu-ti va trece vreodata in viata ta,asa ca obisnuieste-te.
Evita sa iesi cand este mai racoare,deci nu stiu nu rece,dar ce am observat apare cand vine cate o zi din astea gen asa racoaroase si bate vantu,iar tu esti pe afara.
Ceva vreme de genul care iti crapa buzele,atunci se manifesta si herpesu asta,ma refer la gura la buze,tu nu ai spus ce herpes ai.

Lumea medicala spune ca ar fi vorba de nu stiu ce virus,dar bate campii,personal cred ca mai degraba este vorba despre o deficienta a organismului,ceva se intampla si apar chestiile alea,deci dupa mine nu-i vorba de nici un virus.
De ce zic asta? Tot medicii spun ca asta se ia,daca saruti o fata gata aia va avea si ea,total gresit,eu am sarutat destule fete chiar si cand aveam din asta la buze si alea nu au patit nimic laughing de aia zic ca medicii bat campurile.

Ce am mai observat,se manifesta si cand nu bei apa,adica noaptea tie sete si desi te trezesti nu mergi sa bei apa.
Zic asta din ce am vazut,mie imi apare asa rar si am observat ca apar in conditiile ce am spus mai sus.
Acum poate la altii este altfel,desi ce am spus eu,la fel au spus su alte persoane, mai ales despre chestia cu vant si vreme racoroasa.

Dar ca idee nu exista leac, sincer nici nu se stie exact despre ce anume este vorba.
Sint unele creme care zic ei ca ar ajuta, adica ajuta sa treaca mai repede, nu ajuta sa nu-ti mai apara.
Sa nu-ti mai apare nu exosta deocamdata absolut nici o crema, nici un medicament.
Deci iti pierzi vremea la medic sau mai stiu eu unde.Este o crema, cam scumpa dar am vazut ca iti trece mai repede daca te dai cu ea, ABREVA se numeste o face nu stiu ce companie germana, dar costa destul de mult zic eu.
Cam asta e despre herpesul asta.Cand nu stii despre ce este vorba, normal ca nu poti sa iei masuri laughing ma refer medicatie sau alte metode.
Virusu lu papura voda, alta poveste cu virusi laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dietă de cruțare a ficatului.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru sadrian46):

Dar dietă 3-6 luni, nu două zile.

| baru a răspuns:

Aloe Vera.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la dermatolog, nu te mai trata singur acasă cu leacuri băbesti.