| Mar a întrebat:

AM O MARE PROBLEMA.Vineri e premierea, sfarsitul clasei si am herpes.cum pot scapa de herpes cat mai repede. m-am dat cu albastru de metil si nu ma mai doare si nici nu mai e tare umflat.cu pasta de dinti nu prea a mers... Oare imi va trece sau ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Queen_9012 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi problema, cel mai ideal ar fi sa mananci cat mai sanatos deoarece majoriatea herpesurilor apar din cauza unor alimente nu prea agreate de organism sau la persoanele sensibile...in special cand ai probleme de stomac. Daca iti apar tot mai des iti recomand Zovirax(sau echivalentul romanesc, mult mai ieftin, dar la fel de bun, Euvirox) asta e cam tot ce stiu... sper ca am fost de ajutor.

6 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Ia de la farmacie zovirax, in doua zile iti trece.

| un copil:x a răspuns:

Si mie mi-a aparut, dar m-am dat din prima zi cu fluocinolon si a dat inapoihappy. Asa fac mereu cand imi apare herpes.

| Georgy1033 a răspuns:

Buna si mama mea are herpes a incercat si ea cu pasta de dinti dar nu merge asa ca s-a dus la farmacie si a casit Compeed acopera herpesul sa nu se mai vada si se vindeca... sper ca te va ajuta multa bafta fundita?

| DianaAndreea90 a răspuns:

Puneti plastori speciali pentru hepes se gasesc la farmacie bft!

| Queen_9012 a răspuns:

Ma bucur ca ti-am fost de ajutor!

| greeneye a răspuns:

Aciclovir tablete