| FuNdITaPeNtRuMiNe a întrebat:

Ajutor! Pentru herpes e buna pasta de dinti? Cam cat timp o sa imi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Pasta de dinti?confusednu prea cred,Eu folosesc o crema ACICLOVIR,e foarte buna,mie, daca incearca sa imi apara 1, in 2 zile s-a dus de-tot big grin, si nu costa mult, e micuta si eficienta happy

| gigel68 a răspuns:

Nu o sa iti treaca. herpesul nu trece niciodata, ramane in organism si din cand in cand reapare in coltul gurii, sau in interiorul ei. de acum ai sansa sa-l dai mai departe.

| CostyMe a răspuns:

Am auzit k e buna dar daca nu iti trece incearca cu aloe vera

| xLouana a răspuns:

Mai bine cumparati aciclovir de la farmacie happy

| Lauragd a răspuns:

E foarte buna pasta de dinti.Sora mea foloseste si se vindeca mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu recomand pasta de dinti pentru herpes, poate chiar agrava situatia.Dezinfecteaza zona cu tinctura de propolis si aplica de cateva ori pe zi crema de galbenele.Seara,inainte de culcare, aplica un strat mai gros de crema.Va trece in ceteva zile.Numai bine.

| IoanaKincaid a răspuns:

Si eu am aceasta problema. In aproximativ o saptamana. Foloseste Aciclovir sau Tetraciclina. Iti poti cumpara de la farmacie si un plasture. Tine ceva imbibat cu cafea pe herpes (cand esti acasa) ...am citit intr-o carte despre asta.