| ayearwithoutrain a întrebat:

Hei! am niste vanatai urate pe ambii genunchi. ce pot face sa-mi treaca mai repede? sau nu este nimic de facut, doar rabdare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Este un unguent sau gel Hepathrombin la farmacie(pentru copii sau adulti) si te ungi de 2 ori pe zi.Contine heparina si actioneaza rapid la vanatai.Succes!

| ReusxD a răspuns:

Poţi să te dai cu nişte fond de ten să maschezi.
Trebuie să aştepţi, nu îţi trece aşa repede, şi incă ceva, nu masa se va face mai rău.

| Gabitzu246 a răspuns:

Poate cu niste fond de ten sa maschezi, dar sa iti treaca mai repede nu ai ce face, si sa nu incerci sa masezi ca se face mai rau.

| iiXoxo a răspuns:

Eu mi-am dat cu ulei de masline si mi-au trecut in doua zile. Recomand happy