| Vasy3456790 a întrebat:

Hei,am o alunita pe fata si m-am murdarit pe fata si m-am frecat cu mana fix la alunita. Si mi-a curs sânge de acolo forte putin sânge care pare de la alunita. Alunita nu s-a rupt, este intatcta dar totusi mi-a curs sânge si nu stii ce sa fac? Vreau un raspun URGENT! Ma cam tem sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce te temi?
Vezi evoluția ei în zilele următoare și dacă apar complicații mergi la medicul de familie, pentru un consult.
Pe viitor evită să o agresezi!
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| AleAlexandraIdk a răspuns:

Nu se va intampla nimic, daca nu mai curge sange, in caz ca mai sangereaza incearca o vizita la dermatologwinking

| DariaHàhaa a răspuns:

Cel mai bine du-te la un doctor. Fundita? big grin