| AnonimusAnonim314 a întrebat:

Hei am o eczema la picior si am luat borenar si m.am uns cu o crema. Am inteles gresit si am luat 2 pastile pe zi si cand am citit prescriptia scria ca trebuie luata doar o pastila pe zi. Nu am patit nimic din efectele adverse, sunt doar racita si mi se pare normal pentru ca toti colegii mei sunt raciti. Oare m-a afectat cu ceva? Ar trebui sa merg la un doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CtinMarian a răspuns:

Studiez in domeniul sanitar si ti-as recomand vizita la medicul dermatolog si nu mai lua pastile/creme dupa ureche. Sanatate!

| AnonimusAnonim314 explică (pentru CtinMarian):

Dermatologul mi-a spus sa iau o pastila pe zi si sa ma ung cu crema de 2 ori pe zi, iar eu am uitat si am luat pastila de 2 ori pe zi.