| EliieEvanss a întrebat:

Hei am o prietena care a luat supradoza de pastile. Va rog nu intrebati de ce pentru ca nici eu eu nu stiu...
a luat vreo 9 pastile
gen pastile pentru rinichi, antibiotice si amoxacilina
poate muri de la asta?
E urgent, va rog spuneti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sa bea apa calduta foarte multa pana ii vine sa dea afara pastilele, asta in caz ca salvarea ajunge tarziu, daca sta la oras, sa anunte imediat salvarea!
Antibioticele dau si reactii adverse, cati ani are amica ta?
O zi bunahappy

| sNukki a răspuns:

Cel mai bine este sa mearga la un spital sa i se faca o spalatura stomacala.