| xNicolle a întrebat:

Hei! Am o problema destul de mare.In ultimile 4-5 luni m-am schimbat extrem de mult.Mi-a spus-o prietena mea cea mai buna si pana si parintii mei, sau ceilalti membrii din familie imi spun chestia asta.Am trecut de la o extrema la alta ca sa zic asa.Eu inainte eram o persoana buna cu toata lumea,ii ajutam pe ceilalti cand aveau nevoie, vorbeam frumos si puneam totul la suflet.Acum,dintr-o data, am devenit foarte rea.Nu stiu ce e cu mine.Ma folosesc de alte persoane ca sa imi ating scopurile,sunt foarte egoista,ma cert mereu, vorbesc urat cu toata lumea..Prietena mea cea mai buna mi-a zis in fata ca sunt o egoista si ca imi vad numai scopurile mele,a vrut sa para ca o zice in gluma, dar stiu ca vorbea serios.Imi dau si eu seama ce fel de persoana am devenit,totusi nu ma folosesc de persoanele apropiate la care tin,nu am ajuns chiar asa, dar ma port si cu ele cu tot la fel de multa indifereta ca si cu restul.Sunt mai rece, mai distanta.Partea cea mai rea este ca nu m-a deranjat faptul ca prietea mea cea mai buna mi-a spus chestiile astea, ba chiar m-am simtit bine.Plus de asta,in ultima perioada am avut dureri foarte mari de cap,ameteli,stari de voma si atunci cand am fost la doctor si analizele au iesit bune,mi s-a zis ca totul porneste din psihic la mine si ca am stari depresive.Tip din orice,ma enervez din orice.Mi s-a spus sa ma controlez,dar nu reusesc,pur si simplu ma enerveaza orice lucru minor si atunci cand ma enervez sau sunt intr-un moment de stres mi se face din nou rau.Ce as putea sa fac? Apropo, inainte am avut ceva probleme si in familie si in viata personala care m-au afectat emotional extrem de mult.Credeti ca si de la aceste probleme au aparut aceste stari pe care le am? Nu stiu ce sa mai fac pentru ca toate astea imi afecteaza sanatatea.Cum pot sa trec peste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Sincer incearca sa nu mai gasesti negativul din orice lucru. Priveste partea pozitiva si invata din greseli, privestele ca pe niste lectii. Multa lume apeleaza la sport. Inscriete la gimnastica, la dansuri sau pur si simplu mergi la o sala. O ora de antrenamente te elibereaza de orice stres.

| ITPlace a răspuns:

Lasa drogurile fetita