| Merinuta a întrebat:

Hei. :'( Am o problema. Fumez cam de 1 an si 8 luni si nu p
am facut niciodata pauza lunga la fumat. Decat cand dorm straight face
Asa. Ieri mi.am luat vreo 35 lei la mine si am vrut sa incerc niste tigari noi. Mi.am cumparat dunhill rosu si dunhill negru, apoi eu cu o prietena am fumat dar ea fiind incepatoare a fumat doar 1 singura.Eu am fumat 3 dunhilli rosii si 4 negre si dupa 5 minute mi se facuse rau si am vomitat fiere cu putin sange straight face si mi se incalzise tooot corpul si eram ametita de cazusem pe jos de m.am julit.M.am mirat de ce mi s.a intamplat astz pt ca nu sunt incepatoare si nu am avut pauza lunga la fumat sad Dupa ce vomitasem auzisem telefonul. Era mama care ma intreba la ce ora vin din parc la care eu cand vorbeam ma balbaiam si ma intrebase ce am si eu fiind ametita i.am zis,, Un ***"straight face Dupa am ajuns acasa dar nu i.am zis mamei ce am patit si m.a intrebat ce am avut la care imi.am cerut scuze si i.am spus ca eram ametita dar nu i.am spus cauza. Dupa 5 minute iar mi s.a facut rau si am vomitat fiere cu gust de fum de tigari. Ajutati-ma va rog nu radeti si nu raspundeti la mistooo! Si astazi ma simt rau am coptura in gat si simt si im secunda asta ca vreau sa vomiiittt! Si ce mi s.a intamplat puteti sa.mi spuneti? Nu.s incepatoare si nici pauza la fumat nu am avut,iar acum e pruma oara cand patesc asta,ma rog, mai mereu ametesc dar nici in starea in care sunt acum! Ajutor! Funda! Va rog fara raspunsuri la bataie de joc ma doare rau pieptul la cat am vomitat! crying( Am 13 apropo. Funda repet :'(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lucifer12345678 a răspuns:

Incearca sa fumezi ceva light
sau mai bine incearca tigara electronica
daca vrei amanunte trimite un mesaj
eu am de 3 ani si este super
nu mai zic despre bani(faci economie la maxim)

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Sper să persiste câțiva ani senzația aia, să-ți taie definitiv pofta de tutun.

| DNSK a răspuns:

Deci tu la 13 ani fumezi de rupi? nici eu la 25 nu le sudez. de la tigari ti-a fost, erau prea tari pentru tine. de fapt, orice tigari sunt tari pentru corpul tau, care cu parere de rau iti spun ca e in crestere. poti incepe la 20 de ani, cand esti pe banii tai si pe sanatatea ta. acum, ocupa-te de alte lucruri specifice varstei tale. nu esti mai smechera decat fata aia de la etajul 3, de care nu se ingrijeste nimeni si face ce vrea ea. nu trebuie sa fumezi ca asa fac toti. fii tu diferita

| Juiceee a răspuns:

Dupa nume esti si fata. Curvulita in devenire. Du-te naibii la scoala, invata si in timpul liber joaca-te cu papusile. Esti la varsta in care te joci cu aia-n praf.

Dupa mine poti sa si te impusti. Oricum, cu banii pe care ii ai poti sa-ti cumperi un pistol asa frumos si smecher. Arzi!