| Andruta99 a întrebat:

Hei! Am o secretie alb branzoasa parca, iar la putin timp se ingalbeneste pe chilot.E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal, se curata de bacterii. Dacă te mănâncă, are o culoare galben/verzuie, miroase urat cred ca este o infecție și trebuie să consulti un medic ginecolog pentru asta. Dacă în schimb : e alb/transparent și după ceva timp galben, nu te mănâncă, nu miroase urat nu este vreo problema. Poti folosi un absorbant mai micut sau tampon intern dacă te deranjează!

| Denisa0954 a răspuns:

O secretie transparenta pana la alba este normal sa apara. Dacă această are miros neplăcut, vine însoțită de disconfort/durere/mancarimi si are o textura branzoasa ar putea fi semnul unei infecții vaginale. E normal sa se închida la culoare dupa un timp pentru ca oxideaza. Observa daca este in cantitate prea mare, daca intr-adevar are o textura branzoasa si daca miroase urat. Iti recomand sa faci o vizita si la ginecolog pentru a te asigura ca esti in regula

| AndreiCraiova a răspuns:

Nu este grav, dar nici nu trebuie neglijat. Asigura-te ca faci igiena corecta, dar vorbeste si cu mama ta sa faceti o programare la un medic. Infectiile se trateaza simplu.