| anonim_4396 a întrebat:

Hei, am pus o întrebare mai demult tot aici cum că am început să tușesc să mă doară gâtul. De atunci a trecut aproximativ o lună și da gâtul mea trecut însă tusea nu, nu sunt răcită. Însă de eri a început să am și febră, toată noaptea am avuto și acum tot mă doare capul. Ce poate fi? În această perioadă a lunei nu ma durut nimic era doar tuse.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În acest caz, este posibil să fi făcut o pneumonie sad

Trebuie să mergi cât mai urgent la un control la medicul de familie, iar dacă va considera necesar, îţi va da o Trimitere la radiografie pulmonară.
Apoi vei primi tratamentul adecvat...

Toate cele bune şi multă sănătate.

| Bogdanme881 a răspuns:

Ar putea fi o gripa.Sau o raceala la plamani cu am patit eu.Te-as sfatuii sa vorbesti cu un doctor.