| andutz a întrebat:

Tusesc de o saptamana si ceva in continuu. La inceput tusea era uscata, iar acum e... nu stiu cum se cheama, mai groasalaughing. Nu sunt racita, nu ma doare gatul, nu am febra, etc. Ce am? straight face Nu-mi mai trece! Am uitat sa mentionez ca atunci cand incep sa tusesc, nu ma opresc decat dupa jumatate de ora de tusit in continuu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| DeeaLove08 a răspuns:

Pai un sirop de tuse.eu folosesc stodal.este foarte bun, totusi ar trebui sa-ti recomande medicul, fiindca depinde de organism

| Anonima_5812 a răspuns:

Exact la fel m-am simtit si eu.Doctorul meu de familie mi-a prescris foarte multe medicamente, dar nu au avut nici un efect. In final m-am dus la analize sa vad daca nu am streptococ. Cei de acolo mi-au gasit respectivul streptococ si mi-au dat si tratament.Acum sunt sanatoasa foc.

Multa, multa bafta!

| larysa_4174 a răspuns:

Ridichie neagra o tai in doua o scobesti si pui zahar in ea si bei zeama a 2 zi

| ella_7332 a răspuns:

ceva de genu` am si eu big grin numai ca eu sunt si putin racita

ia echinaceea sirop eurespal sau sirop de muguri de pin

toate trei sunt f. bunewinking

| simonna a răspuns:

Deci in primul rand ti-as recomanda sa consulti un medic sau sa incerci pastile gen nurofen sau coldrex sunt foarte bune sau ceva antibiotice mai puternice ca zinatul sau augumentinul(sper ca am scris corect). Dar cum am spus cel mai bine ar fi sa consulti un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mucosin tablete, asa tuseam si eu si 1 medic de la pneumologie mia recomandat mucosin tablete in 3 zile tusea a disparut