| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am un prieten care s-a taiat din greseala aproape de ochi. Din cauza taieturii, ochiul i s-a umflat si s-a inegrit. Dupa ceva timp, taietura s-a inchis, a ramas cicatrice dar ochiul tot mai este un pic negru imprejur. Aveti idee din ce cauza a ramas asa? A trecut mai bine de o luna de atunci, el s-a tratat, dar tot nu trece... Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| 4BubaNeagra a răspuns:

Am avut si eu un prieten pe care l-a muscat un caine foarte aproape de ochi(sub ochi mai exact), rana s-a vindecat dar cicatricea tot a ramas, chiar si dupa ani de zile tot se mai cunoaste putin. Oricum cu timpul nu se va mai vedea foarte tare, cine nu-l cunoaste nu-si va da seama.